Koberce

Koberce Gertabau

Koberce

Koberce

Původ koberců voní orientem, ale jejich kvalitu a krásu můžeme obdivovat i dnes, především díky novým technologiím výroby a materiálům. V dobách minulých byli koberce chloubou šlechtických sídel. Až o mnoho let později začaly pronikat do domácností, kdy pak velmi rychle zdomácněly. Koberce díky svým vlastnostem plní v interiéru hned několik funkcí, a to pohlcují prach a nečistoty, tlumí krok, zlepšují akustiku v místnosti a do našich domovů přinášejí klid, pohodu a teplo. Rozhodujícím kritériem při výběru koberce je barva a vzor. Koberce dnes podléhají trendům a návrhům světových designerů. Barvy ovlivňují nejen naši náladu, ale i vzhled celého pokoje. Nepsanou pravdou je, že tmavé barvy a teplé vzory prostor opticky zmenšují a vytváří útulný dojem, naproti tomu barvy světlé a nenápadné vzory prostor opticky zvětší a nechá vyniknout solitérnímu nábytku. Výběr toho pravého koberce je hodně individuální, každý zákazník má své osobní požadavky. Mezi obecně nejoblíbenější patří jednobarevné varianty s lesklými vlákny a dále koberce s dlouhým vlasem.
Životnost koberců je stanovena poměrem hustoty vlákna a výšky vlasu. Nejdůležitějším aspektem při výběru je dotyk rukou. Koberec by nám měl být na dotek příjemný. Avšak při výběru například koberce do kanceláře, nás spíše než příjemnost povrchu bude zajímat jeho snadná údržba. Pokud si v obchodě obrátíte koberec na rub, získáte užitečné informace o kvalitě koberce, komfortu jeho užívání, vhodnosti pro konkrétní místnosti a schopnosti unést zátěž. Dále také o vhodnosti daného koberce na podlahové vytápění. Kvalitu koberce ovlivňuje především hustota vlasu a druh vlákna. S kvalitou koberce souvisí také cena koberce. Koberce z přírodního vlákna (vlna a hedvábí) jsou dražší a kvalitnější, naproti tomu jsou na trhu levnější koberce z vlákna umělého.


Koberce: Jakým kritériím se podřídit při výběru nového koberce?

Na trhu jsou k dostání koberce v několika druzích dle různých kritérií výběru. Je důležité udělat si představu do jakých prostor a k jakému účelu bude koberec určen a jaké na něj budete mít nároky. V prvé řadě je důležité rozmyslet si, zda budete koberec pokládat celoplošně nebo se Vám bude spíše hodit koberec kusový.

Základní třídění koberců je dle vhodnosti použití: Koberce můžou mít různé druhy podkladu. Podkladová vrstva se významně podílí na životnosti koberce, izolačních schopnostech, schopnosti odvádět elektrostatický náboj a ovlivňuje jeho přilnavost k podkladu. Rozdíl je také v materiálu nabízených koberců. Přírodní koberce jsou dnes již zcela dokonalé co do podání barev, izolačních schopností, příjemného dotyku, schopnosti regenerace po zatížení a odolnosti proti znečištění. Jsou schopné vytvořit si vlastní mikroklima (regulace vlhkosti). Nevýhodou je postupné vylínání koberce, vyšší nároky na údržbu a vyšší cena než u koberců syntetických. Synteticke koberce mají nízké výrobní náklady, čímž jsou k dostání za nižší cenu. Nevýhodou může být jejich kratší životnost a náchylnost k vymačkání zatěžovaného místa, či vychozené pěšinky. Dále jsou na trhu k dostání tzv. kombinované koberce. Přírodní: Syntetické:
Kombinované – směs přírodních a syntetických vláken, které jsou v různém poměru Liší se také technika výroby koberců: U koberců je také důležité vybírat dle struktury nášlapné vrstvy. Provedení, materiál a hustota nášlapné vrstvy udávají životnost a užitné vlastnosti koberce. Nášlapná vrstva se skládá ze svisle uložených vláken tkaniny, jejichž množství na m2 určuje kvalitu a také cenu koberce. Koberce, ostatně jako jiné druhy podlahových krytin, je potřeba pravidelně udržovat a čistit. Čištění koberců lze provést suchou cestou, mokrou cestou nebo strojově.


Kontaktní formulář   (z kategorie: Koberce)


Položky formuláře označené hvězdičkou jsou povinné (*)

AKCE VZORKOVNA KONTAKTY DOMŮ FACEBOOK
+420 416 739 081

Podlahové krytiny Gertabau navštivte naší vzorkovnu Po-Pá: 7:00 - 11:30 12:00 - 17:00, So, Ne: zavřeno

Jméno:

Heslo: